Рулонні штори своїми руками

как сделать рулонные шторы своими руками фото

Рулонні штори – відмінна альтернатива і жалюзі, і звичайним традиційним фіранкам. З їх допомогою можна надійно захистити приміщення від сонця, так само добре, як і за допомогою жалюзі. Але при цьому навіть затишна вітальня або спальня не втратить свій естетичний вигляд, адже рулонні штори можуть бути самого різного дизайну. А ще їх можна не тільки купити, але і зробити самостійно в домашніх умовах. Розповідаємо покроково, як зробити рольштори своїми руками.

Механізм рулонних штор своїми руками

Механізм рулонних штор може бути різним. Для звичайних ролетів, як правило, застосовується вал, на який і накручується полотно. Вал може бути відкритим – такими шторами легко управляти, але полотно висить вільно, не прилягаючи щільно до вікна. Є і закрита конструкція – коли вал захований в короб. Короб кріпиться до верхньої частини віконного отвору, а від нього йдуть вниз дві напрямні з боків. За ним і рухається полотно, щільно прилягаючи до скла і захищаючи від світла.

Другий варіант самостійно зробити навряд чи вдасться, так як для нього застосуються спеціальні технології, необхідні навички роботи і особливі інструменти. Але рулонну штору з тканини відкритого типу можна зробити без проблем своїми руками в домашніх умовах. Для цього вам знадобиться тканинне полотно (як його грамотно підібрати, читайте нижче), шнури або стрічки, дерев’яні бруски по ширині віконної рами, шурупи з кільцем, шурупи з гачками, швейні приналежності. Далі – детальна покрокова інструкція.

Рулонні штори своїми руками: покрокова інструкція

рулонні штори своїми руками фото

І з яких етапів складається виготовлення і кріплення рулонних штор.

  1. Виміряйте віконну раму і відріжте полотно, рівне ширині віконного прорізу і його довжині. Зробіть запас на шви – близько 3 см, а по довжині краще зробити ще більший запас для накручування на вал – близько 5 см.
  2. В штори потрібно зробити кишеньки для дерев’яних брусків. Верхній служитиме для кріплення, а нижній для обважнення штори.
  3. Вставте один брусок всередину кишеньки в верхній частині штори, і прямо крізь тканину вкрутіть в нього шурупи-кільця.
  4. Відміряємо шнури, рівні за довжиною потрійний довжині полотна штори. Протягуємо шнури в кільця з виворітного боку штори.
  5. Для кріплення штори необхідно вкрутити в верхню частину віконної рами шурупи-гачки, і на них надіти брусок за допомогою шурупів-кілець, які в нього вже вставлені.
  6. Для цього потрібно точно зазначити місця кріплення, щоб вони співпадали.
  7. Підвісьте штору, всуньте в нижній кишеньку на полотні брусок для обважнення.
  8. Тепер можна змотувати штору вгору і закріплювати її звисаючими шнурами, зав’язуючи обидва їх кінця.
Тканина для рулонних штор своїми руками

Для того щоб рулонна штора виконувала всі необхідні функції, важливо грамотно підібрати тканину для полотна. Вона повинна бути досить щільною, щоб не деформуватися і не м’ятися, захищати вікно від сонячного світла. Якщо кімната знаходиться на південній стороні, можна вибирати щільні непрозорі матеріали, які не пропускають світло. Якщо в кімнаті мало природного світла з вікна, підбирайте напівпрозорі матеріали або сітку достатньої щільності, але яка пропускає світло.

Для спалень і дитячих кімнат краще вибирати натуральні матеріали, які не накопичують на себе багато пилу. Періодично їх потрібно буде знімати і прати, що зробити зовсім нескладно. Демонтаж проводиться зворотним способом, а монтаж так само, як і описано вище. Для кухні можна вибирати щільні синтетичні матеріали, які не будуть швидко забруднюватися і вбирати неприємні запахи.

Якщо ви підібрали красиву тканину, але вона недостатньо щільна, можна зшити її з двох відрізків. При цьому для нещільних тканин з візерунками краще вибирати однотонний світлий матеріал, який при просвічуванні світла, коли штора розгорнута, не буде спотворювати малюнок і орнамент. Відмірюючи полотно для штори, обов’язково робіть припуски на шви і все підшивання, а також на кишеньки для брусків – вгорі і внизу полотна. Після того, як полотно повністю готове, і перед тим, як встановлювати штору, її потрібно випрати і добре випрасувати.

Instagram Telegram Viber viber Call