Як помити тканинні ролети

как помыть тканевые ролеты

Ролети – дуже популярна заміна традиційним шторам. Вони використовуються повсюдно, і в офісних приміщеннях, і в житлових. Але щоб вони прослужили довго, за ними потрібно грамотно доглядати. Для миття і чищення потрібно зняти рулонні штори і віддати їх в хімчистку. Але мити і чистити рольставні можна і самостійно.

Як зняти тканинні ролети

Тканинні ролети складаються з полотна, яке накручується на вал. Полотно піднімається і опускається за допомогою ланцюжка або шнура. Сам вал може бути відкритим і закритим в спеціальний короб. Він кріпиться до верхньої частини вікна різними способами. Спосіб кріплення залежить від тяжкості і щільності полотна і від ваги всієї конструкції в цілому. Демонтаж теж буде проводитися по-різному, виходячи зі способу кріплення.

як зняти рулонні штори

 1. Кріплення за допомогою шурупів. Як правило, проводиться на стіну над вікном, оскільки пластикова рама може тріснути через вкручування саморізів. Для демонтажу акуратно викрутіть шурупи, зніміть шестерню з ланцюжком і витягніть вал. Тепер полотно можна зняти без проблем.
 2. Пружинний кронштейн. Кріпиться до верхньої частини рами, підходить для стулок. Демонтаж відбувається легко: достатньо підчепити кронштейни за допомогою пружин і зняти їх. Знову ж таки, потрібно видалити вал, щоб залишити тільки полотно.
 3. Монтаж за допомогою двостороннього скотча. Рольставні кріпляться на раму у верхній частині вікна. Підходить тільки для легких полотен і зазвичай для відкритого валу. Для демонтажу досить відклеїти двосторонній скотч і зняти систему повністю. Додатково треба зняти клей за допомогою розчинником.

Для прання полотна вам знадобиться миючий засіб і ванна, в яку набирається вода і повністю поміщається полотно.

ВАЖЛИВО! Категорично забороняється використовувати відбілюючі або агресивні хімічні засоби. Вибирайте натуральні миючі речовини або звичайний засіб для прання, бажано рідкий.

як помити рулонні штори

 1. Розведіть миючий засіб з водою в невеликій ємності, а потім м’якою губкою нанесіть його штору.
 2. Ретельно обробіть найбільш забруднені місця, але не тріть штору занадто сильно, щоб вона не деформувалася.
 3. Потім помістіть штору в ванну або в більшу ємність з водою і прополощіть також за допомогою губки. Не стискайте і не викручуйте тканину.
 4. Висушіть рулонні штори, розправивши їх і розмістивши горизонтально.

Як повісити тканинні ролети назад

Щоб повісити ролети назад, необхідно дочекатися повного їх висихання – це важливий момент, щоб не допустити розтягування мокрого полотна. Закріпіть полотно на валу і вставте його в рулон. Монтаж рольставен на вікно також залежить від способу їх початкового кріплення:

 • саморізи можна вставити в ті ж отвори і закрити їх заглушками;
 • пружинний кронштейн затискається і вставляється в кріпильні елементи;наклеюючи;
 • двосторонній скотч, обов’язково обробіть спиртом або розчинником поверхню рами.

Як помити тканинні ролети, не знімаючи

Якщо немає можливості зняти тканинні ролети, їх можна очистити, і не знімаючи. Цей спосіб також актуальний, якщо немає сильних забруднень на полотні.

Як помити рулонні штори

 • Для видалення пилу досить пропилососити розгорнуту повністю штору і протерти її м’якою сухою щіткою, губкою або ганчіркою;
 • Для відтирання плям простіше скористатися вологими серветками – вибирайте спеціальні варіанти для того чи іншого виду матеріалу полотна;
 • Якщо є парогенератор, можна використовувати його для чищення штор.

Сильні забруднення можна видалити так само, як і в способі з демонтажем полотна: губкою з мильним розчином. Але після цього штори потрібно ретельно очистити від мила за допомогою чистої води, від чого вони намокнуть, і це може привести до розтягування тканини в вертикальному положенні. До того ж, забрудниться скло і віконна рама, підвіконня і навіть підлогу. Тому краще використовувати один з трьох вищевказаних варіантів.

Instagram Telegram Viber viber Call