Як помити жалюзі?

как помыть жалюзи фото

Жалюзі – це не просто нудне оформлення офісів, комерційних і корпоративних приміщень, магазинів … Це також і не просто захист від палючого сонця в кімнатах на південній стороні будівлі. Сучасні жалюзі мають таку силу-силенну варіантів виконання, що вони здатні надати затишок і завершеність дизайну будь-якого приміщення.

Незалежно від того, які жалюзі ви вибрали – зовнішні або внутрішні, горизонтальні або вертикальні, виготовлені з різних матеріалів – за ними потрібно правильно доглядати. Тільки тоді вони будуть довговічними і естетичними. Як їх чистити або мити при необхідності. Чи можна знімати конструкцію? Розбираємося докладніше.

Як швидко помити жалюзі?

Найшвидший спосіб почистити віконну конструкцію – спочатку зняти її з отвору. Це дасть можливість легко змити всі забруднення водою, не протираючи ламелі окремо і на вазі.

 1. Повністю опустіть жалюзі по всій довжині вікна, поверніть їх в режим «закрито» (ламелі повинні перебувати у вертикальному положенні).
 2. Відключіть полотно від карниза. Не забудьте почистити також і карниз або хоча б пропилососити його, щоб в механізм не потрапляв пил і сміття.
 3. Найкраще мити конструкцію, підвісивши її над ванною так само, як вона висіла і на вікні.
 4. Для найшвидшого миття використовуйте спеціальну активну піну (як для мийки автомобілів) – вона розчиняє бруд моментально.
 5. Потім досить змити піну проточною водою. Якщо є застарілі плями, їх можна відтерти губкою.
  Дайте воді стекти, а ламелей висохнути, або протріть їх додатково сухий фланелевою м’якою ганчіркою.

Як помити жалюзі, не знімаючи їх з вікна?

як швидко помити жалюзі фото

Можна і не знімати конструкцію з вікна, якщо немає такої можливості, або ви не вмієте це робити. Правда, в цьому випадку краще обходитися сухим чищенням, причому робити це якомога частіше, щоб не допускати сильних забруднень. Найпростіше пропилососити ламелі або протерти їх сухою ганчіркою. Але якщо є необхідність, можна влаштувати і вологе миття.

 1. Так само, як і в першому варіанті чистки, спочатку повністю опустіть жалюзі по всій довжині вікна, поверніть їх в режим «закрито» (ламелі повинні перебувати у вертикальному положенні).
 2. Використовуйте густе миючий засіб, який не буде сильно стікати вниз, щоб не розбризкати його і не забруднити підвіконня. Наносите його вологою губкою по напрямку від верхньої ламелі і рухаючись вниз.
 3. Тепер переведіть ламелі в режим «відкрито» і протирайте кожну чистою вологою губкою, видаляючи мило.
  Дайте ламелей висохнути, або протріть їх додатково сухий фланелевою м’якою ганчіркою.

У разі чистки жалюзі в вертикальному вигляді, не знімаючи з карниза, дуже зручно використовувати спеціальні щітки для миття жалюзі або подвійні губки (ними можна захопити і протерти відразу кілька ламелей). Якщо немає спеціальних щіток або губок, можна надіти текстильні рукавички і пальцями протирати кожну ламель.

Як правильно помити вертикальні і горизонтальні жалюзі?

Як почистити горизонтальні жалюзі, ми описали вище. А ось вертикальні складаються не з алюмінієвих або пластикових, а з тканинних ламелей. При покупці жалюзі обов’язково вивчіть інструкцію по догляду на етикетці. Прати ламелі з тканини в пральній машинці не можна, так як вони можуть заламати. Але в разі сильних забруднень, їх можна зняти і акуратно вимити у ванній руками і м’якою ганчіркою.

 1. Відключіть ламелі від карниза, зніміть направляючі (ланцюга або шнури), від’єднайте важки в нижній частині ламелей.
  Акуратно згорніть ламелі в нещільний рулон. Помістіть їх в ванну або великий таз з теплим розчином мильної води для замочування – приблизно на 20-30 хвилин.
 2. Якщо є сильні забруднення, які не відійшли після замочування, ці місця можна протерти м’якою губкою.
 3. Розгорніть рулони ламелей і обполосніть їх чистою водою.
 4. Ламелі можна віджимати і перекручувати. Відразу ж після прання розвісьте їх назад на карниз, поставивши на місце важки-обважнювачі. Так тканину випрямиться і висохне без деформацій.

Якщо забруднення не дуже сильні, можна чистити вертикальні жалюзі, не знімаючи їх з вікна:

 • видаліть пил, пропилососити ламелі невеликою щіткою на малій потужності або протерши сухою губкою;
 • змочіть губку в теплому мильному розчині і протріть кожну ламель;
 • якщо є плями, пройдіться по ним ще раз, але сильно терти поверхню не потрібно;
 • добре прополощіть губку у чистій воді і видаліть все мило;
 • залиште жалюзі з підвішеними внизу грузиками, щоб вони висохли.
Instagram Telegram Viber viber Call