Як вибрати ролети на мансардні вікна?

как выбрать ролеты на мансардное окно - фото

У приватних будинках, як правило, є горищне приміщення, зване ще мансардою. Якщо раніше горище використовували тільки як підсобне приміщення, то сьогодні в мансардах влаштовують повноцінні житлові кімнати, вітальні, студії і навіть квартири, якщо мова йде про багатоповерховому будинку. Але тут і виникають певні труднощі. Мансардні вікна – скошені, і підібрати оформлення віконного отвору для них досить складно. Хоча можливо, і нижче ми розповімо, які системи захисту від сонця найкраще підійдуть саме для мансардних похилих вікон.

Які можуть бути ролети на горищне вікно?

Похилі вікна мають безліч переваг. Вони дозволяють використовувати площу даху, освітлювати приміщення. Але якщо скат даху знаходиться на південній стороні, а також в літній період все ж необхідна буде надійний захист від сонця і зайвого світла. Тому найкращим варіантом оформлення вікна і захисту від світла будуть саме рулонні штори.

  1. Правда, рулонні штори для похилого вікна в обов’язковому порядку повинні бути закритої конструкції. Це означає, що вал, на який накручується полотно ролети, буде захований в короб. Сам короб кріпиться до верхньої частини вікна на раму або стулку. По всій висоті вікна з обох боків йдуть дві напрямні. Саме всередині цих напрямних і закріплено полотно. Ніяких систем управління з волосінню, ланцюжками або шнурками тут немає. Напрямні закріплені на рамі вікна. Тому зовсім не важливо, який нахил має вікно: штора не відходитиме від скла або провисати. Закрита конструкція рулонних штор також відмінно підходить для звичайних вікон, які часто відкриваються на провітрювання і теж знаходяться під нахилом, нехай і невеликим.
  2. Вікна в мансарді можуть бути не тільки на схилі даху. Якщо є стіна між скатами даху, там теж може бути вікно. Правда, в цьому випадку ніяких особливостей у нього не буде – це звичайне вертикальне вікно, як і в будь-яких інших кімнатах будинку на нижніх поверхах. Єдине, що може відрізнятися, – це форма вікна. Якщо воно розташоване в стіні близько до скату даху, верхня частина вікна може бути скошеної, не під прямими кутами до бічних частинах і укосів. У цьому випадку більш підходящим варіантом будуть горизонтальні жалюзі: карниз кріпиться косо уздовж верхньої частини вікна, а до нього кріпляться різної довжини вертикальні ламелі з тканини.

Критерії вибору

ролети на мансардні вікна фото

Підбираючи ролети для горищних вікон, в першу чергу, вам слід дати відповідь для себе на наступні важливі питання.

  1. Для чого необхідні рулонні штори? Якщо тільки для захисту від світла і внутрішнього декору, тоді вибирайте внутрішні ролети закритого типу. Якщо ролети потрібні для захисту, можна встановити і зовнішні закриті ролети. Вони підійдуть для мансардних вікон в одноповерхових будинках, дачних будиночках, невисоких будівлях. Вони будуть захищати будинок від небажаного проникнення, а також виконувати функцію шумоізоляції, тепло- і ветроизоляции, і навіть економити енергію в холодну пору року.
  2. Внутрішні рулонні штори можна вибирати з нещільні тканин з красивим декором, а також з полотна типу «день-ніч» з чергуються прозорими і непрозорими смугами. Якщо захист від світла не потрібна, а тільки декор, можна вибрати і повністю прозоре полотно з візерунком, орнаментом або навіть перфорацією. Для надійного захисту від палючого сонця вибирайте тканини «блек-аут», здатні створити повне затемнення або зі світловідбиваючої зовнішньою стороною.
  3. Перед установкою оціните, наскільки зручним буде доступ до рулонних штор. Адже в багатьох мансардних і горищних приміщеннях вікна знаходяться досить високо в схилі даху. Якщо безпосереднього доступу до управління на висоті людського зросту немає, краще скористатися опцією електрокерування на пульті. Це зручно і як для внутрішніх ролет, так і особливо для зовнішніх захисних рольставен.
  4. Ролети на мансардних вікнах встановлюються саме на стулку вікна, а тому ніяк не заважатимуть її відкриванню. Також при бажанні можна замовити ролети разом з москітною сіткою. Москітні сітки також можуть бути ролетними, що піднімаються і опускаються, або ж глухими рамковими.
Instagram Telegram Viber viber Call