Які жалюзі краще вибрати

какие жалюзи выбрать

Прийнято вважати, що жалюзі підходять тільки для офісних і комерційних приміщень. Але різноманітність сучасних моделей, матеріалів, кольорів і дизайну дозволяють вдало вписати їх і в домашній інтер’єр. Вони дуже практичні і функціональні, добре захищають від сонця, є можливість відрегулювати, скільки світла надійде в приміщення.

Які бувають жалюзі

Прийнято виділяти дві основні категорії.

які вибрати горизонтальні жалюзі

Являють собою горизонтальні ламелі на кріпленнях, які встановлюються у верхній частині вікна або віконної рами. Ламелі можуть рухатися під різними кутами, завдяки чому регулюється потік світла в приміщення. Також ламелі можна повністю закрити або повністю підняти вгору, відкривши доступ до вікна.

Переваги:

 • кріпляться прямо на стулку вікна;
 • прилягають до скла і економлять простір біля вікна;
 • можуть виготовлятися з різних матеріалів;
 • ними легко управляти і регулювати потік світла;
 • можуть бути різних розмірів і різної висоти.

З недоліків можна відзначити ймовірність деформації занадто довгих ламелей і меншу міцність, ніж у другому різновиді жалюзі – вертикальних. Але якщо правильно вибрати матеріал, можна впоратися і з цією проблемою.

які вибрати вертикальні жалюзі

Являють собою систему вертикальних ламелей, зазвичай більш широких, ніж у горизонтальних варіантів. Ламелі кріпляться до карнизу, який встановлюється в стіну над вікном або монтується в стелю. Нижня частина має напрямну. Ламелі також можна повертати під різними кутами, регулюючи потік світла, закрити їх щільно або відсунути зовсім. Як правило, вертикальні жалюзі виготовляються тільки з м’яких тканинних матеріалів, на натуральній або синтетичній основі.

Переваги:

 • міцніші завдяки вертикальному розташуванню ламелей;
 • прості в догляді і експлуатації;
 • ними легко управляти і регулювати потік світла;
 • можуть бути різних розмірів і різної висоти;
 • підходять для вікон різних форм, навіть для нестандартних.

Також жалюзі можна розділити на види в залежності від використовуваного для їх виготовлення матеріалу.

 • Пластик. Легкий, простий у догляді. Недоліки: невисока міцність, схильність до деформації від високих температур і сонячних променів, недовгий термін служби.
 • Метал (як правило, алюміній). Набагато більш міцний, ніж пластик, витримує перепади температур, підходить для лоджій і балконів, для кімнат на південній стороні будинку.
 • Дерево. Теж використовується для горизонтальних варіантів. Екологічний і натуральний матеріал, міцний, але при недостатній обробці дерев’яних ламелей боїться вологи, тому потрібно встановлювати тільки усередині будинку.
 • Тканина. Використовується для вертикальних варіантів. Може бути на натуральній основі або на синтетичної. Як правило, дуже щільна, дозволяє тримати форму ламелей. Можна знімати і прати. Буває з різними просоченнями: пило або вологовідштовхувальними, а також самого різного дизайну.

Які жалюзі краще захищають від сонця

Які жалюзі краще захищають від сонця фото

Горизонтальні жалюзі закривають віконний проріз повністю і не пропускають світло завдяки тому, що виготовлені з щільних светонепроніцаемих матеріалів. А ось вертикальні виробляються з тканини, тому можуть пропускати деяку кількість світла. В цьому випадку для повного затемнення приміщення і для кімнат на південній стороні будинку краще вибирати вертикальні жалюзі з дуже щільних тканин.

Які жалюзі краще для кухні та кімнати

Для кухонних приміщень краще вибирати горизонтальні жалюзі. Вони щільно прилягають до вікна і дозволяють залишити вільним підвіконня. До того ж, пластик і метал не вбирає запахи і дуже легко чиститься і миється. Для кімнат варто підібрати вертикальні жалюзі з красивих тканин, які підходять за стилем загальному інтер’єру приміщення. Вони виглядають більш вишукано і благородно.

Instagram Telegram Viber viber Call