Жалюзі своїми руками: прості ідеї

жалюзи своими руками фото

Жалюзі на вікна – відмінний варіант захисту від сонця і від сторонніх поглядів, якщо квартира знаходиться на першому поверсі. До того ж, жалюзі неймовірно практичні, вони економлять місце біля вікна, просто встановлюються і легко управляються. Жалюзі можуть стати чудовою альтернативою штор і фіранок. А якщо ви не плануєте витрачатися на покупку фабричних конструкцій, то найпростіші жалюзі можна зробити своїми руками без особливих зусиль. Ми розповімо про два найпоширеніші варіанти: жалюзі з паперових шпалер і з тканини. Вибирайте, який сподобається вам більше!

Як зробити жалюзі своїми руками?

Традиційні фабричні жалюзі складаються з безлічі ламелей. Ламелі можуть розташовуватися горизонтально – це класична конструкція на весь віконний проріз, яка часто використовується в офісних та комерційних приміщеннях. У горизонтальних варіантах ламелі можуть регулюватися під кутом, щоб пропускати необхідну кількість світла, можуть повністю підніматися вгору, відкриваючи скло, або наглухо закривати вікно, створюючи повне затемнення приміщення.

Вертикальні жалюзі складаються з більш широких ламелей. На відміну від горизонтальних жалюзі, тут ламелі виготовляються не з пластику або металу, а з тканого матеріалу. Ламелі підвішуються до карниза на стелі або над віконним отвором, і можуть закривати вікно або звисати до самої підлоги. Це хороший варіант для оформлення балконних конструкцій та панорамних вікон у всю висоту приміщення. Ламелі також регулюються в повороті і можуть пропускати стільки світла, скільки необхідно.

Жалюзі з пластика і металу зробити своїми руками досить важко, так як для цього потрібне спеціальне обладнання. Але цілком можна спробувати зробити жалюзі з тканини або паперу. Розповідаємо докладніше, як саме.

Жалюзі з шпалер своїми руками

жалюзі із шпалер своїми руками фото

Найпростіша ідея – це жалюзі-плісе з шпалер у вигляді гармошки. Для їх виготовлення беруться паперові шпалери, бажано тонкі. Такий матеріал буде пропускати достатню кількість світла і буде легко монтуватися на віконний отвір.

 1. Знадобиться: паперові шпалери, ножиці або канцелярський ніж, лінійка, олівець, мотузка або волосінь в якості направляючих, фіксатор, двосторонній скотч або клей.
 2. Виріжте шпалери, щоб вони дорівнювали ширині віконного прорізу, а по довжині були на 30-40 сантиметрів довше.
 3. Зберіть полотно в гармошку, використовуючи тонку лінійку або попередньо розлініяний полотно на рівні частини. Добре фіксуйте згини.
 4. Зберіть гармошку, виконайте рівно в середині наскрізний отвір крізь все згини (ламелі), протягніть через нього шнур або волосінь. Зверху зав’яжіть вузол, на нижній кінчик надіньте фіксатор.
 5. До верхньої ламелі приклейте смужку картону, щоб вона стала міцніше і закріпіть її на рамі за допомогою двостороннього скотча.
 6. Отвір можна виконати посередині, а можна зробити два отвори для шнура з боків, відступаючи від країв полотна по 5-10 сантиметрів.
Жалюзі своїми руками з тканини

жалюзі із тканини своїми руками фото

Також жалюзі можна зробити і з тканини. Такі варіанти відмінно підійдуть для вітальні або спальні і зроблять приміщення затишніше. Вони нагадують красиві римські штори, які збираються каскадом. Вибирайте більш щільну тканину, щоб створити надійний захист від сонця.

 1. Знадобиться: відріз тканини на ваш смак, ножиці, шило, шнур, гачки і фіксатори.
 2. Виріжте відрізок тканини, рівний ширині віконного прорізу, а по довжині на 40-50 сантиметрів довше.
 3. Відміряйте від верхнього краю тканини відрізки по 10 сантиметрів, також відміряйте з боків по 10 сантиметрів, і на кожному відрізку проколюйте шилом отвір.
 4. Протягніть в отвори шнур з обох сторін по всій довжині, закріпіть фіксаторами.
 5. Вставте в віконну раму зверху або в стіну над вікном гачки – їх може бути 2 або більше, щоб полотно не провисало.
 6. Закріпіть тканину на гачках, можна вшити в матеріал спеціальні кільця, щоб не порвалася тканину при експлуатації. Перевірте, як збирається і рухається полотно, відкоригуйте недоліки, якщо вони є.

З цими простими інструкціями можна зробити паперові або тканинні жалюзі своїми руками для будь-якого приміщення.

Instagram Telegram Viber viber Call