Що таке блекаут штори

Что такое блэкаут шторы

Уявіть собі ситуацію: ваша квартира знаходиться на південній стороні будівлі, і жарким літом немає ніякого порятунку від палючого сонця … Чи можна з цим впоратися? Які варіанти будуть найбільш дієвими? Один з таких – штори з матеріалу «black out». Вони повністю непрозорі і блокують сонячне світло, запобігаючи його попадання в приміщення. Розповімо про тканини блекаут докладніше і опишемо всі її плюси, мінуси та особливості.

Штори блекаут – що це таке?

Вперше штори з назвою «black out» були розроблені в Фінляндії. Навіщо? Незважаючи на те, що це північна країна, і сонця тут небагато, зате білі ночі для фінів – цілком звична справа. Фінські вчені стверджують, що у більшості населення йде збій в біоритми саме через те, що організм не розпізнає день і ніч через постійного потоку світла. Так було, принаймні, до тих пір, поки не з’явилися штори блекаут. Все просто: зашторювати ними на ніч, і вже не має значення, біла ніч за вікном або звичайна, темна.

Штори «black out» складаються з трьох шарів:

штори блекаут в інтер'єрі фото

 1. Зовнішній шар є найсвітлішим, іноді металізованим для максимального відображення сонячних променів.
 2. Середній шар, як правило, складається з матеріалу на основі поліефіру чорного кольору. Саме він не дає променям проникати всередину приміщення через свою щільності. Цей шар зазвичай просочується водовідштовхувальними і вогнетривкими речовинами.
 3. Внутрішній шар видно зсередини приміщення, він виконує декоративну функцію і може бути виконаний в будь-якому дизайні.

Ось основні відмінні риси штор «black out»:

 • вони здатні блокувати сонячний колір аж до 100% завдяки спеціальному щільному плетінню волокна;
 • максимально зносостійкі завдяки наявності трьох шарів тканини, яка сама по собі вже досить щільна і гладка;
 • стійкі до вигорання завдяки зовнішньому шару, який відштовхує сонячне світло;
 • мають теплоізоляційними властивостями завдяки високій щільності матеріалу. Це дозволяє утримувати тепло в приміщенні взимку і не давати проникати спеці всередину кімнати влітку, знижуючи температуру навіть на кілька градусів;
 • не забруднюються і не накопичують пил завдяки спеціальним волого і брудовідштовхуючими, а також антистатичним просоченням;
 • легкість і невибагливість у догляді, завдяки чому штори «black out» можна прати вручну або навіть в пральній машинці на режимі делікатного прання;
 • різноманітність дизайну: штори можуть бути самих різних забарвлень і фактур, вони також добре драпіруються, і можна створити будь-який вид штор для оформлення віконного простору.

Тканина блекаут можна використовувати для пошиття будь-якого виду штор. Якщо говорити про традиційні завіси і портьєри, то вони можуть бути занадто важкими в інтер’єрі приміщення, так як тканина щільна і тришарова. Більш сучасним варіантом буде пошив рулонних штор (тканинних ролетів) з тканини «black out».

Рулонні штори складаються з гладкого щільна без складок, яке накручується на вал. Вал кріпиться до верхньої частини вікна, полотно може бути повністю опущено або піднято для пропускання сонячного світла всередину приміщення.

У цьому випадку досягається більш щільне прилягання полотна до шибки, і захист від сонця буде максимальною, особливо якщо використовується закрита конструкція, і полотно рухається по бічних напрямних. У багатьох офісах використовують тканинні ролети «black out» для приміщень, які потрібно затемнити для роботи проектора, наприклад.

Як прати штори блекаут?

Як і будь-які інші штори, тканини блекаут необхідно прати раз на півроку або навіть раз на рік. Ось яких рекомендацій варто дотримуватися:

 • чітко дотримуйтесь інструкції, якщо дозволяється прати полотно в машинці, робіть це на делікатному режимі, в інших випадках періть штори блекаут руками;
 • температура води не повинна перевищувати 30 градусів Цельсія;
 • використовуйте рідкі засоби для прання без агресивних речовин і відбілювачів;
 • не вичавлювати тканину дуже сильно, краще розвісити її і дати воді просто стекти;
 • як правило, тканина блекаут не потребує прасування, але при заломах можна скористатися паровою праскою.
Instagram Telegram Viber viber Call