Тканинні ролети на кухню: як вибрати?

тканевые ролеты на кухню фото

Кухня – це не тільки місце для приготування їжі. Тут часто збирається вся родина або навіть приймаються гості. Тому дизайн кухні повинен бути не тільки функціональним, але і естетичним. Сьогодні ми розповімо, як можна оформить віконне простір в кухні за допомогою тканинних ролет. Які рулонні штори краще вибрати для кухонного приміщення? Яким критеріям вони повинні відповідати? Розбираємося докладніше.

Критерії вибору ролет на кухню

рулонні штори на кухню фото

Ролети можуть бути дуже різними, вони відрізняються за своїми конструкціями і характеристиками. Кухонний простір диктує свої вимоги до ролетів. Ось найголовніші.

  1. Система рулонних штор. Вона може бути відкритого і закритого типу. Відкритий тип має на увазі, що вал, на який накручується полотно штори, знаходиться на увазі. Ці конструкції демократичніші за ціною і дуже прості в монтажі і управлінні. Закритий тип – коли вал ховається в короб, встановлений у верхній частині вікна. Від короба по обидва боки віконної стулки йдуть напрямні, по яких і рухається полотно. Другий варіант буде краще для кухонного приміщення, якщо стулка вікна постійно відкривається на провітрювання і знаходиться під нахилом.
  2. Захист від сонячного світла. Якщо кухонне приміщення знаходиться на південній стороні будівлі, необхідна буде хороший захист від сонячного світла. Для цього вибирається така система, щоб полотно щільно прилягало до скла. Це або відкрита конструкція, вал якої встановлений всередину віконного отвору, або закрита конструкція з направляючими. Також важлива щільність полотна ролети: можна вибрати повністю непрозорий матеріал і зі светоотражающим напиленням із зовнішнього боку. Для північних приміщень і темних кухонь вибирайте напівпрозорі або непрозорі полотна.
  3. Стійкість штори до вологи, бруду, пилу. Полотно рулонних штор може бути додатково оброблено водовідштовхувальним просоченням. Навіть якщо вікно на кухні знаходиться поблизу умивальника, можна не боятися, що воно промокне і втратить свій естетичний вигляд. Те ж і з брудом і жиром: якщо вікно знаходиться поблизу робочої поверхні, і на нього бризне жир при готуванні, його можна буде запросто прибрати губкою і мильним розчином. Багато матеріалів для ролет також просочуються антистатиком для того, щоб вони не притягували пил. Добре якщо тканина буде стійка до швидкого займання та перепадів температур.
Який матеріал вибрати для кухонних ролет

Крім вищеописаних характеристик необхідно також враховувати тип тканини для полотна рулонної штори на кухню. У більшості випадків для виготовлення вологостійких матеріалів використовується 100% поліестер. Він також може бути додатково просочений антистатиком або брудовідштовхуючими розчином. Такі штори легко помити, не знімаючи з каркаса: досить використовувати м’яку губку і мильний розчин, наприклад, воду, розбавлену із засобом для миття посуду. Якщо використовувати абразивні засоби і грубі губки, можна пошкодити напилення або просочення, і штора вже не буде настільки функціональної.

Незважаючи на екологічність, експерти не рекомендують підбирати для кухні штори з натуральних тканин – бавовни, льону, бамбука. Вони швидко забруднюються, а при частих праннях і чистках втрачають свій зовнішній вигляд. Краще вибирати сумішеві тканини або повністю синтетичні – нейлон, поліестер. Сучасні технології виготовлення полотен можуть в точності повторити фактуру натуральної тканини, тому підібрати їх можна під будь-який інтер’єр. Дизайн ролет може підходити не тільки до сучасних стилів інтер’єру кухні, але і до класичного, а також стилям «кантрі» і «прованс».

Безпрограшний варіант для будь-якого кухонного приміщення – однотонні штори, відтінок яких буде гармоніювати з кольором стін або декором на кухні. Якщо кухня маленька, оштукатурьте стіни в світлий колір і підберіть рулонні штори тон-в-тон – так приміщення буде здаватися набагато просторіше. Можна використовувати штори з яскравими принтами, візерунками та орнаментами, колір яких перегукується з текстилем, який ви використовуєте на кухні – скатертини, прихватки, оббивка меблів і стільців, подушки на них, і т.д.

Instagram Telegram Viber Call