Як кріпити тканинні ролети на вікна

как установить тканевые ролеты

Спосіб кріплення тканинних ролет залежить від особливостей конструкції рулонних штор. Вони бувають відкритого і закритого типу. У першому випадку полотно накручується на вал, і він відкритий. У другому випадку вал захований в короб, який і кріпиться до вікна.

Як встановити тканинні ролети з ліскою

Цей спосіб підійде для рольставні відкритого типу. Так як тканина звисає з вала вільно, то при відкриванні стулки на провітрювання, ролета відстає від скла. Ліска натягується уздовж рами вертикально і допомагає фіксувати штору.

 1. Вставте вал в шестерінки, прикладіть його до рами у верхній частині вікна і відзначте місця кріплення.
 2. Протягніть волосінь через кронштейни і зав’яжіть вузли зверху. Знизу залиште волосінь вільною.
 3. По міткам прикрутіть кронштейни або наклейте їх на раму за допомогою двостороннього скотча – в залежності від того, який варіант ви вибрали.
 4. Вставте вал в кронштейни і перевірте, наскільки вільно рухається полотно, чи немає ніде застрявання, і чи прилягає воно паралельно склу.
 5. У нижній планці на тканині є обтяжувачі , на них встановлюються кільця. Необхідно протягнути волосінь в них.
 6. Розгорніть ролету уздовж всього вікна і відзначте на нижній рамі місця для закріплення натягувачів волосіні – вони повинні збігатися з обважнювачами планки.
 7. Простежте, щоб волосінь по обидва боки була строго паралельна і встановіть обтяжувачі на рамі.
 8. Закріпіть волосінь в обтяжувачі, прокручуючи пластиковий гвинт за годинниковою стрілкою, і затягніть його.
 9. Оцініть роботу: ролета не повинна провисати, а волосінь повинна бути сильно натягнута. Відкрийте вікно і перевірте, як працює ця система.

Як встановити тканинні ролети відкритого типу

Як встановити тканинні ролети відкритого типу

Є й інший спосіб установки ролет відкритого типу, без використання волосіні. Він підійде для глухих вікон, що не відкриваються, або для стулок, які відкриваються тільки в сторону, але не на провітрювання. При такому способі монтажу рулонна штора буде провисати вільно, без фіксації. Визначте місце установки штори: вставте вал в шестерінки, прикладіть його до рами у верхній частині вікна і відзначте місця кріплення.

 • Прикладіть штору до вікна і розгорніть полотно, перевіряючи, чи повністю воно закриває отвір і не заходить на віконну ручку;
 • По міткам прикрутіть кронштейни або наклейте їх на раму за допомогою двостороннього скотча – в залежності від того, який варіант ви вибрали;
 • Вставте вал в кронштейни і перевірте, наскільки вільно рухається тканину, чи немає ніде застрявання, і прилягає воно паралельно склу.

Як встановити тканинні ролети закритого типу

Закрита конструкція передбачає, що вал, на який накручується полотно, ховається в короб. Також тут є дві бічні напрямні, по яких рухається полотно, прилягаючи щільно до скла. Закритий тип рулонних штор добре підходить для мансардних вікон, і тих, які відкриваються на провітрювання.

установка тканинних ролет закритого типу

 1. Прикладіть весь короб разом з бічними кріпленнями до рами у верхній частині вікна і відзначте місця монтажу по обидва боки.
 2. Прикріпіть короб до віконної рами. Зазвичай це робиться невеликими саморізами, щоб не пошкодити пластикову раму вікна. Задня поверхня короба додатково може кріпитися на двосторонній скотч для ідеального прилягання.
 3. Тепер необхідно докласти до бічних рам самі напрямні і відзначити верхні точки їх кріплення.
 4. Розгорніть полотно повністю і відзначте, де повинні знаходитися напрямні. Вони повинні ідеально збігатися з шириною полотна. Позначте місця накладення кріплень на вікно.
 5. Також відзначте, де вони повинні закінчуватися по довжині внизу, розгорнувши полотно повністю. Якщо напрямні занадто довгі, їх можна вкоротити канцелярським ножем. Краще зробити це у верхній їх частині.
 6. Ретельно знежирте поверхню рами в місці кріплення короба і особливо там, де будуть кріпитися напрямні. Для знежирення використовуйте спирт або розчинник.
 7. За допомогою двостороннього скотча наклейте напрямні на бічні рами віконної стулки.
 8. Перевірте, як працює система, як рухається полотно, потрапляє воно в направляючі і чи прилягає щільно до скла.
Instagram Telegram Viber viber Call