Як підібрати жалюзі до інтер’єру

Как подобрать жалюзи к интерьеру фото

Жалюзі – це сучасна альтернатива звичайним шторам і гардинам. І незважаючи на те, що багато хто вважає жалюзі рішенням для офісних або комерційних приміщень, в житлових кімнатах вони теж можуть виглядати відмінно. При цьому важливо не тільки грамотно підібрати матеріал, конструкцію або розмір жалюзі, а й вибрати їх відповідно до загального стилю інтер’єру приміщення. Як же підібрати жалюзі для кухні, спальні або інших житлових кімнат? Розповідаємо докладніше.

Як вибрати жалюзі на кухню?

жалюзі на кухню фото

Кухня – це те приміщення, куди жалюзі впишуться ідеально. Тут головні вимоги до оформлення віконного простору – це економія місця і практичність, універсальність і легкість в догляді. Жалюзі відповідають всім цим критеріям, але важливо враховувати ще деякі нюанси.

 1. Горизонтальні або вертикальні?

  Жалюзі можуть бути горизонтальними і вертикальними. Так ось, для кухні підійдуть саме горизонтальні жалюзі. Вони встановлюються безпосередньо на вікно і займають мінімум місця, залишаючи вільним навіть підвіконня. Горизонтально розташовані ламелі можуть дати доступ до такої кількості світла, яке строго необхідно. За допомогою жалюзі можна затемнити приміщення повністю або впустити 100% сонячного світла.

 2. Матеріал

  Найчастіше горизонтальні жалюзі виготовляються з пластика або алюмінію. Пластик більш демократичний за ціною, але менш міцний і довговічний. Алюміній набагато міцніше, і при цьому такий же легкий. Обидва варіанти можуть фарбуватися в різні кольори. Дерев’яні жалюзі можна встановити на кухні в заміському будинку або на кухні в сільському стилі «кантрі» або «прованс». В якості альтернативи можна повісити на кухні рулонні штори з бамбука або синтетичних полотен.

 3. Дизайн і відповідність стилю інтер’єру
  Жалюзі для кухні можуть бути нейтрального відтінку, що зливається з кольором стін або гармоніює з іншим інтер’єром. Як правило, це білий, кремовий, світло-сірий або світло-бежевий відтінки. А можуть вони бути і яскравим акцентом в інтер’єрі всієї кухні і перегукуватися з кольором з фасадами кухні, елементами кухонного текстилю або предметами декору. Обов’язково продумайте загальну концепцію інтер’єру кухні, щоб відтінок жалюзі не вибивався з неї.

Як вибрати жалюзі в спальню?

Жалюзі в спальні – не найпоширеніший варіант, але і він буде дуже доречний, якщо вибрати жалюзі правильно.

 • Горизонтальні або вертикальні?

Вертикальні жалюзі будуть виглядати куди більш вишукано в інтер’єрі житлових кімнат, ніж горизонтальні. Вони кріпляться до карнизу на стелі і звисають горизонтальними широкими ламелями з тканини. Можна підібрати будь-яку фактуру і колір, щоб таке оформлення вписалося в інтер’єр спальні. Горизонтальні жалюзі добре захистять від світла, але дизайнери радять скомбінувати їх зі звичайними напівпрозорими завісами на карнизі.

 • Матеріал, ступінь затемнення і дизайн

У вертикальних жалюзі ламелі виготовляються з тканини зі спеціальним просоченням. Для спальні часто важливо повне затемнення приміщення, особливо якщо хочеться відпочити днем, тому варто вибирати щільний матеріал. Колір полотна краще віддати перевагу нейтральний, не дратівливий очі. Є жалюзі з красивим малюнком, який стає видно, коли ламелі повернені в закрите положення.

Як підібрати жалюзі за розміром?

Особливу увагу потрібно приділити правильним вимірами, щоб жалюзі підійшли для конкретного віконного отвору.

Особое внимание потрібно видати правильним заміною, щоб подати жалюзі для конкретного завершеного проекту.

 1. Горизонтальні жалюзі:
  Якщо встановлюються в проем, необхідно вимкнути повністю ширину та висоту оконного проекту та із замінників вибрати найбільший показник, а також можна позначити зразу же місця креплення та виділити ширину за ним;
  якщо встановлюються на створці, необхідно замірвати ширину строк так, щоб залузи охоронили за межі оконного стекла на 2-3 см, також потрібно виміряти висоту створки до подоконника.
 2. Вертикальні жалюзі:
  Якщо встановлюються в проем, необхідно вимiрити повну ширину та висоту законного проекту, учитати, що в цьому випадку жалюзи будуть надходити лише до подоконника;
  якщо встановлюються на карніз на потоці над вікном, вимірюйте ту ширину карнізу, яка вам необхідна, в деяких випадках можна встановити карніз і тривалість у всій стені незалежно від ширини вікна, вживаючи, що в цьому випадку жалюзі будуть приходити до самого поля.
Instagram Telegram Viber viber Call