Як повісити жалюзі правильно?

как правильно повесить жалюзи фото

Сучасні пластикові вікна можна оформити по-різному. Але найкраще використовувати для них такі ж сучасні, нові і високотехнологічні способи оформлення віконного простору. Наприклад, сьогодні звичайними шторами і фіранками вже нікого не здивуєш. Для захисту від сонячного світла використовуються горизонтальні і вертикальні жалюзі, рулонні і римські штори, ролети. Але як же прикріпити жалюзі до вікна самостійно?

Як повісити жалюзі на пластикове вікно?

Для початку потрібно сказати пару слів про те, якими способами на нього можна кріпити жалюзі. Це може виконуватися на раму або стулку вікна, на стіну над віконним отвором або усередині віконного отвору (до бічних стін-укосів). Багато переживають, що свердління пластикового вікна (рами або стулки) згодом призведе до утворення «містків холоду», або пластик може тріснути.

«Містком холоду» може стати занадто довгий саморіз, який використовується для кріплення конструкції. Але треба сказати, що стандартне вікно складається з декількох камер. А довжина саморізів, що йдуть в комплектації до жалюзі, як правило, не перевищує довжини однієї камери – їх розмір приблизно 16 мм. Тому можна не боятися кріпити жалюзі прямо до стулки або рами. Саме про такий спосіб кріплення ми і розповімо.

Якщо пластикове вікно глухе, тобто, не відкривається, жалюзі будуть вішатися на раму. Якщо ж є стулка, потрібно вішати прямо на неї, щоб не заважати відкриванню вікна.

 1. Перед монтажем перевірте комплектацію упаковки. У ній повинні бути власне жалюзі в зібраному вигляді, кронштейни або кріплення, саморізи.
 2. Додайте карниз на рамі так, щоб він розташовувався строго горизонтально, – для цього використовуйте будівельний рівень.
  Позначте місця вкручування саморезов, просвердлите отвори і закріпіть в них кріплення.
 3. В кріплення вставте карниз і закріпіть його в замках. Простіші жалюзі зазвичай просто прикручуються до кріпленням гвинтами.
 4. Перевірте надійність кріплення і зручність управління.
 5. Підніміть і опустіть жалюзі, поверніть ламелі в усіх напрямках.

Як повісити жалюзі день ніч?

Жалюзі «день-ніч» – це, по своїй суті, рулонні штори. Вони також називаються «зебра» і складаються з двох паралельно розташованих полотен з чергуються прозорими і непрозорими смугами. Якщо розташувати полотно так, щоб просвічували тільки прозорі смуги, в приміщення буде надходити достатньо світла. І навпаки: закритий кімнату від сонця або сторонніх очей можна, розташувавши щільно непрозорі смуги.

Ролети «день-ніч» кріпляться трохи інакше, ніж стандартні горизонтальні жалюзі. Якщо конструкція легка і відкритого типу (коли вал вгорі не ховається в короб), їх можна закріпити на рамі або стулці навіть без свердління, використовуючи хороший двосторонній скотч. Якщо ролети з щільного полотна, широка і довга, її краще кріпити на саморізи для більшої надійності.

Розпакуйте жалюзі і перевірте комплектацію згідно з інструкцією.

 1. Прикріпіть кріплення до верхнього валу, прикладіть його до рами або стулки, відзначте місця кріплення.
 2. Просвердлите отвори дрилем, закріпіть в них кріплення за допомогою шурупів.
 3. Простягніть волосінь, яка буде направляючої, в отвори на кріпленнях.
 4. Встановіть в кріплення вал з полотном ролети.
 5. Опустіть ролету і відзначте місця кріплення направляючої волосіні на нижній частині вікна.
 6. Закріпіть кріплення, протягніть в них волосінь і закріпіть. Вона не повинна провисати.
 7. Перевірте конструкцію на надійність кріплення і зручність управління. Підніміть і опустіть ролети повністю, поверніть полотно на прозорість і щільність захисту від світла.

Як повісити жалюзі на балконі?

як повісити жалюзі на балконі фото

Якщо ваш балкон або лоджія повністю засклені, монтаж жалюзі буде проводитися так само, як і в разі кріплення на раму або стулку пластикового вікна. Як правило, більшість вікон на заскленому балконі глухі, відкриваються тільки кілька стулок. Кріплення на раму не складе труднощів, а при монтажі на стулку простежте за тим, щоб кріплення, кронштейни, карниз і саме пітно (ламелі) не заважали її відкриванню. Далі дотримуйтесь тієї ж інструкції, що і у випадку зі стандартним пластиковим вікном.

Instagram Telegram Viber viber Call