Як вибрати римські штори

Советы по выбору римских штор

Римські штори – красива і практична заміна звичайним фіранкам. Вони щільно прилягають до віконного отвору і захищають від сонячного світла, економлять простір біля вікна. Мінімум тканини, використовуваної для римських штор, збирає також і мінімум пилу, що важливо для будинків, в яких є діти або алергіки. До того ж їх конструкція така, що вони збираються в ефектні складки, які прикрасять будь-який інтер’єр і впишуться в будь-який стиль.

Яку тканину вибрати для римських штор

Вибір тканини – це найважливіший етап підбору римських штор. Ось на що слід звернути увагу.

 1. Для кімнат на південній стороні будинку, де завжди багато сонячного світла, а влітку буває дуже жарко, варто підбирати щільні матеріали. Є тканини, що пропускають мінімум світла, а є варіанти, які не пропускають світло взагалі, якщо штора повністю спущена – black out. Додатково можна підібрати тканину, що має світловідбиваюче напилення із зовнішнього боку. Це дозволить додатково знизити температуру в спекотні дні в приміщенні на кілька градусів.
 2. На північній стороні будинку переважні світліші напівпрозорі полотна. Є і повністю прозорі полотна на зразок тюлю, які виконують тільки декоративну роль, але не захищають від сонця.
 3. Склад тканини теж має велике значення:
 • льон – натуральна тканина, гіпоалергенна, повністю безпечна для здоров’я, її рекомендується використовувати для спальні і особливо для дитячої кімнати; з мінусів – після сушки льон сильно мнеться, тому таку штору рекомендують у вологому вигляді відразу ж вішати на вікно;

 • бавовна – теж натуральна тканина, більш невибаглива в догляді, ніж льон, але швидко втрачає свій привабливий зовнішній вигляд і легко вицвітає від сонячних променів; рекомендується для спальні, дитячої, вітальні, для кімнат на північній стороні будинку, де немає постійного сонця;

 • синтетичні тканини (поліестер, нейлон) – ідеальний варіант для кухні та їдальні зони, вони не вбирають запахи, відштовхують бруд і вологу, легко чистяться і швидко сохнуть, відрізняються різноманітними фактурами і дизайном.

Як зібрати римську штору

як вибрати римські штори

Полотно римської штори підгинається вгорі, в нього втягається вставка, що кріпиться до карнизу в верхній частині вікна. Нижній край тканини теж має вставку-обважнювачі, щоб штора надійно прилягала до скла. Також вузькі планки є по всій довжині на певній відстані. Коли штора піднімається, саме вони змушують її збиратися в ефектні складки. А якщо опустити полотно, воно буде рівним, закриваючи всі вікно по висоті.

 1. Для монтажу римської штори спочатку кріпиться карниз до верхньої частини віконної рами. Кріплення може бути на саморізи або на двосторонній скотч. Другий варіант не підійде для важких і довгих полотен.
 2. Потім до карнизу кріпиться сама тканина. Зазвичай це варіант на липучці – він дуже зручний, щоб можна було без проблем знімати штору для прання.
 3. Уздовж обох сторін тканини протягується шнури, за яку і буде підніматися штора. На кожному відрізку тканини, де буде вставлятися ламель, яка утворює складки, шнур закріплюється на кулісці – місці вставки цього ламелі.
 4. Розправте штору і всуньте ламелі в отвори-кулиски. Залишилося перевірити, як рухається полотно.

Як підібрати колір римських штор

Ще один важливий крок – це вибір кольору римських штор. Тут все залежить від вашої фантазії і від інтер’єру приміщення. Ось що рекомендують дизайнери:

фото римських штор в інтер'єрі

 • для невеликих кімнат краще вибрати світлу штору в колір стін без орнаменту;
 • для великих кімнат можна підбирати більш темні і насичені відтінки;
 • для кімнат з низькими стелями можна вибрати полотно з вертикальним малюнком 3 це візуально зробить стелю вище;
 • відтінок римської штори повинен збігатися з колірною гамою всього приміщення;
 • також колір і малюнок може збігатися з іншим текстилем в приміщенні – оббивкою меблів, подушками, покривалами;
 • для спальні краще вибирати спокійні відтінки, для дитячої можна взяти полотно з яскравими малюнками, для вітальні – з класичним орнаментом.
Instagram Telegram Viber viber Call