Як вибрати тканинні ролети на вікна

тканевые ролеты на окна

Тканинні ролети – це відмінна альтернатива звичайним шторам. Ролети набагато практичніше об’ємних багатошарових завіс, вони не збирають пил, економлять місце біля вікна і за ними дуже легко доглядати. Але при виборі ролет на вікна потрібно обов’язково враховувати безліч факторів і їх характеристик.

Види віконних ролет

Віконні тканинні ролети можуть відрізнятися за своєю конструкцією, щільності тканини та іншим параметрам. Саме про них ми і розповімо докладніше.

 1. Тип конструкції

  Рулонні штори складаються з полотна, яке накручується на вал, що кріпиться до верхньої частини вікна. Вал може залишатися на увазі і бути відкритим – це відкрита конструкція, відповідно. Також вал може ховатися в короб, який кріпиться до віконної рами або на стіну над вікном. Саме полотно при цьому рухається по напрямних з обох боків віконного отвору. Ця конструкція називається закритою.

  Перший варіант більш демократичний за ціною, він простий і зручний у використанні. Другий буде дорожче, але він виглядає набагато естетичніше. Закрита конструкція є ідеальним рішенням для похилих мансардних вікон, а також для тих вікон, які часто відкривають на провітрювання. Полотно завжди буде знаходитися щільно притиснутим до скла, захищаючи від світла.

 2. Щільність полотна

  Ролети також розрізняються по щільності полотна. Для надійного захисту від сонця використовується дуже щільне непрозоре полотно. Така тканина може бути навіть зі светоотражающим напиленням на зовнішній стороні. У спекотні літні дні ролети не тільки захистять приміщення на південній стороні будівлі від сонця, але можуть навіть знизити температуру в кімнаті на кілька градусів.

  Для кімнат на північній стороні або на бічних (західна і східна) підійдуть матеріали напівпрозорі або повністю прозорі, пропускають достатню кількість світла.

  Є також відмінні варіанти ролет «день-ніч», які виконують обидві функції. Полотно складається з чергуються прозорих і непрозорих смуг. Якщо розташувати його так, щоб на подвійному полотні були тільки непрозорі смуги, можна домогтися надійного захисту від сонця і достатнього затемнення приміщення. Якщо використовувати прозорі смуги, можна пропускати стільки світла в кімнату, скільки буде потрібно.

Переваги віконних ролет

переваги тканинних ролет фото

Ролети для вікон мають безліч переваг:

 • економиться простір біля вікна, так як полотно рулонної штори прилягає безпосередньо до скла, кріпиться прямо на стулку або на стіну відразу над вікном;
 • ролети не накопичують пил, так як використовується мінімальна кількість матеріалу для полотна, без складок і багатошаровості;
 • полотно може мати водовідштовхувальну, антистатичну, брудовідштовхуючим просочення – це важливо для кухонь і для тих приміщень, де проживають маленькі діти або алергіки;
 • штора щільно прилягає до вікна, а тому може захистити не тільки від яскравого сонячного світла, але навіть від холоду або зайвого шуму;
 • різноманітність дизайну рулонних штор дозволяє зробити правильний вибір для будь-якого приміщення – підібрати під стиль і дизайн інтер’єру.

Як правильно зібрати тканинні ролети

Зібрати тканинні ролети і встановити їх можна без проблем своїми руками. Ось докладна покрокова інструкція, як це зробити.

 1. Вставте шестерінки в кронштейн рулонної штори і прикладіть штору до верхньої частини віконної стулки, відзначте місця кріплення олівцем.
 2. Прикрутіть кронштейни строго по мітках. Для пластикових вікон краще використовувати тонкі і не дуже довгі шурупи, або двосторонній скотч для кріплення, якщо штора не надто важка.
 3. Протягніть волосінь через отвори в кронштейнах, зверху зафіксуйте її вузлами.
 4. Вставте штору в кронштейн (вал), а його закріпіть на кронштейні.
 5. У нижній частині штори є утяжелитель з отворами – простягніть волосінь через них і натягніть її вертикально по висоті вікна.
 6. Відзначте на віконній стулці кінцеву довжину ролети, закріпіть на віконній рамі натяжители для волосіні, закріпіть волосінь в них за допомогою фіксаторів.

Поверніть ролету повністю вгору і розгорніть її по довжині вікна – рухи повинні бути плавними, штора не повинна перекошуватися.

Instagram Telegram Viber viber Call