Як вибрати захисні ролети?

защитные ролеты фото

Захисні ролети називають ще рольставнями. Це відмінне рішення не тільки для захисту від сонця або холоду, пилу і бруду, шуму ззовні, а й від проникнення в приміщення. Найчастіше рольставні використовуються для вікон, дверей і балконів на перших поверхах, для гаражних воріт, для фасадів магазинів, офісів і комерційних приміщень. Такі конструкції є відмінним і навіть більш надійним захистом, ніж звичайні металеві решітки. Якими бувають різновиди захисних рольставен і як їх підбирати?

Види захисних ролетів

Критеріїв вибору захисних ролет існує безліч. Ось основні, які потрібно взяти до уваги – від них залежить різновид ролет.

 1. Полотно і профіль
  Основний елемент захисної системи рольставен – це полотно. Воно складається з безлічі ламелей, надійно з’єднаних один з одним. Полотно навертається на вал у верхній частині віконного отвору або двері, вітрини. Профіль полотна може виготовлятися з пластику або з металу. Найкраще для надійного захисту застосовувати профілі з алюмінію або сталі достатньої товщини – не менше 1,5 мм, і бажано виготовлені методом екструзії (продавлювання для створення спеціальної форми). Вони можуть бути всередині додатково ущільнені шумоізоляційної або теплоізоляційної прокладкою з піни.
 2. Система управління
  Для гаражних воріт і великих за площею дверей варто вибирати спеціальні гаражні ролети. Чим ширше буде отвір воріт або дверей, тим важче буде полотно ролет, тому варто задуматися про вибір системи управління – ручне або автоматичне? Автоматичне управління на електроприводі і пульті управління набагато зручніше, але і коштує такі ролети будуть дорожче. Для вузьких дверей і стандартних вікон з алюмінію цілком можна обійтися і ручним опусканням і підняттям віконниць на пружинному механізмі. У нижній частині ролети є замок, на який і закривається віконниці.
 3. Вид монтажу рольставен
  Способи установки рольставен теж відрізняються в залежності від характеру приміщення, дверного або віконного отвору, і інших параметрів:
 • на отвір (накладної) – всі елементи конструкції ніяк не перешкоджають відкриттю і закриттю вікна чи двері, але є велика площа ролети, щоб заходити на всі вікно;
 • в отвір (вбудований) – менша площа і, відповідно, вартість ролети, але і велика надійність для захисної функції від злому.

Як зібрати захисні ролети?

установка захисних ролетів фото

Спосіб монтажу рольставен також залежить від того, на якій стадії будівництва знаходиться будівля. Якщо будинок тільки будується, краще використовувати вбудований спосіб монтажу всередину віконного отвору. Якщо будівлю вже побудовано і вікна встановлені, вибирайте накладний монтаж – він простіше у виконанні. Ось як проводиться установка захисних ролет.

 1. Для початку висвердлюють отвори з боків вікна в стінах, щоб встановити напрямні.
 2. Залежно від того, який спосіб монтажу вибирається, потрібно висвердлити над вікном в стіні або на відбортовці отвори для заклепок короба ролети.
 3. Через отвори виводяться елементи піднімає полотно приводу, а на бічних монтуються направляючі.
 4. Далі монтується стрічка для управління і пружини захисту, за допомогою яких буде підніматися і опускатися ролети.
 5. Тепер потрібно дуже уважно, відповідно до інструкції зібрати конструкцію рольставні: каркас, кабель двигуна, клеми, скріпити ламелі між собою і вставити полотно в пази напрямних.
 6. Полотно збирається з усіма тяговими елементами і фіксується на віконному отворі, також встановлюється обмежувач висоти підйому.
 7. Тепер досить перевірити плавність ходу ролети і відрегулювати всі недоліки пружинного механізму, якщо такі є.
 8. Одягніть захисну кришку верхнього короба, заізоліруйте всі отвори накладками або заглушками.

Найкраще довірити установку захисних ролет професійним майстрам. Так ви уникнете проблем з рухом полотна в подальшому і можете бути впевнені в надійності захисту.

Instagram Telegram Viber viber Call