Як вибрати жалюзі для дитячої кімнати?

рулонные шторы в детскую комнату фото

Жалюзі для дитячої кімнати – це відмінне рішення. Адже традиційні тканинні завіси часто збирають дуже багато пилу, що шкідливо для маленьких дітей і алергіків. Також жалюзі дозволяють регулювати ступінь освітленості кімнати. Наприклад, їх можна повністю закрити, щоб малюк міцно поспав днем, і відкрити, щоб дати доступ світла для занять або ігор. За якими критеріями варто вибирати жалюзі для дитячої? Ділимося практичними порадами.

Жалюзі в дитячу для хлопчика або дівчинки: критерії вибору

жалюзі в дитячу кімнату фото

Для початку потрібно визначитися з видом жалюзі. Вони бувають:

  • горизонтальні: традиційний варіант, кріпляться безпосередньо на вікно, складаються з горизонтальних ламелей, які можуть повністю підніматися, а в опущеному стані можна регулювати кут нахилу ламелей, пропускаючи достатню кількість світла або повністю затінюючи приміщення;
  • вертикальні: кріпляться до полотка або усередині віконного отвору на карниз, являють собою широкі вертикальні ламелі з тканинного матеріалу, їх також можна відсунути повністю або зашторити, кут повороту ламелей буде регулювати потік світла;
  • рулонні штори: складаються з суцільного полотна, можуть підніматися і опускатися, кріпляться до віконної рами або стулки, полотно може бути щільним або напівпрозорим – все залежить від того, на якій стороні будинку знаходиться дитячий (південна, північна).

Який з цих двох видів віддати перевагу, залежить від віку дитини і величини дитячої кімнати. Якщо дитина маленька, що звисають широкі ламелі вертикальної конструкції можуть привертати зайву увагу, малюк може смикати і смикати ламелі, і випадково пошкодити їх. Горизонтальні в цьому випадку будуть краще, їх можна підняти на недосяжну висоту, а вертикальні підійдуть для кімнати підлітка.

Також горизонтальні варіанти кріпляться, як правило, до стелі, а значить, будуть займати зайве простір біля вікна. Якщо дитяча кімната дуже маленька, варто повісити традиційні горизонтальні жалюзі або рулонні штори. Це буде економити простір біля вікна, і там можна буде поставити робочий стіл або інші меблі, а також використовувати більш функціонально підвіконня.

  1. Для кімнати хлопчика можна вибрати жалюзі синього, блакитного, зеленого кольору. Відштовхуйтеся від загального інтер’єру приміщення, від кольору меблів і текстилю в ньому. Рулонні штори можуть бути з яскравими принтами машинок, улюблених героїв мультфільмів і фільмів – Спайдермен, Черепашки-ніндзя і т.п.
  2. Для дівчинки вибирайте червоні, рожеві фіолетові жалюзі. Дуже добре виглядають традиційні горизонтальні жалюзі з різнокольоровими ламелями – вони нагадують веселку. З принтів обов’язково вибирайте принцес і улюблених героїнь мультфільмів – Попелюшка і Білосніжка, Ельза і т.д.
Жалюзі для дитячого садка: що краще і безпечніше?

тканинні ролети в дитячу кімнату фото

Жалюзі для дитячого саду вибираються приблизно за тими ж критеріями, що і для дитячої кімнати в будинку або квартирі. Але тут потрібно враховувати, що в сад ходять тільки маленькі діти, а тому від вертикальних варіантів краще відмовитися. Горизонтальні жалюзі та рулонні штори, які можна підняти на необхідну висоту, щоб дитина до них не дотягнувся, будуть набагато практичніше і безпечніше. Враховуйте також специфіку приміщення:

  • для приміщення загальною групи, де діти грають і займаються, вибирайте жалюзі світлих відтінків, щоб добре регулювати потік світла, з рулонних штор сюди підійдуть напівпрозорі;
  • діткам будуть цікавими рулонні штори з різними яскравими малюнками і принтами, з казковими героями, з орнаментами і візерунками;
    для кімнати відпочинку, де малюки сплять вдень, варто вибрати горизонтальні жалюзі, які можна щільно закрити, або рулонні штори з непрозорого полотна, щоб не пропускати потік світла днем;
  • для приміщення, де діти приймають їжу, варто вибирати немаркі рулонні штори з водо- і брудовідштовхуючого матеріалу або традиційні алюмінієві горизонтальні жалюзі білого кольору.
Instagram Telegram Viber viber Call