Як вибрати жалюзі в спальню?

как выбрать жалюзи в спальню

Спальня – це те місце, де ми відпочиваємо після цілого дня. Тому весь інтер’єр тут повинен бути спокійним. Це стосується кольору стін, підбору текстилю і навіть оформлення вікна. Тим більше що вікно потрібно затінити, щоб світло не заважало відпочивати, якщо не хочеться вставати рано. Що ж краще вибрати для спальні? Традиційні завіси, рулонні або римські штори, жалюзі? Розбираємося докладніше.

Штори або жалюзі в спальню: що практичніше?

Тканинні завіси збирають багато пилу, особливо важкі матеріали з великою кількістю складок. Тканину доводиться часто прати, щоб пил не викликав алергії – це особливо неприємно в тому приміщенні, де ми спимо. Та й часто в малогабаритних квартирах спальні маленькі, і тут цінний кожен квадратний сантиметр. А портьєри вішаються на стельовий карниз і займають зайвий простір біля вікна.

Жалюзі та рулонні штори в цьому плані набагато практичніше. Вони складаються з мінімальної кількості полотна або з алюмінієвих ламелей, а значить, будуть збирати і мінімальна кількість пилу. І жалюзі, і ролети досить пропилососити або протерти вологою ганчіркою, щоб позбутися від бруду. До того ж, ці конструкції кріпляться безпосередньо до віконної рами і прилягають до скла. Місце біля вікна залишається вільним, а підвіконня може використовуватися більш функціонально.

Для тих, хто цінує сучасну практичність, але також віддає данину традиціям і затишку в домі, є варіант комбінувати жалюзі і ролети з завісами. Перші будуть служити для захисту від сонця, а прозорий тюль буде грати декоративну роль.

Жалюзі в інтер’єрі спальні: як підібрати?

Вибір жалюзі залежить від багатьох факторів, і нижче ми розглянемо найважливіші.

Складаються з тонких планок-ламелей, нанизаних на вертикальні напрямні з тонкого шнура. Вони можуть закривати вікно повністю, якщо їх опустити, і перешкоджати проникненню світла всередину приміщення. Це відмінний варіант для захисту від сонця в спальнях на південній стороні будівлі, а також для повного затемнення навіть вдень. Горизонтальні конструкції дозволяють регулювати кут нахилу ламелей, тим самим пропускаючи стільки світла, скільки потрібно.

Вертикальні ламелі з тканинних матеріалів звисають вниз з карниза, який кріпиться до стелі. Вони ширші, ніж горизонтальні, теж можуть закривати вікно повністю, якщо направити їх паралельно склу. Кут нахилу змінюється, і світла може бути більше. Але такі варіанти більше прийнятні для офісних приміщень. До того ж, вертикальні жалюзі, як і звичайні штори, не прилягають до скла і не можуть забезпечити повне затемнення в спальні при необхідності.

як вибрати рулонні штори в спальню фото

Рулонні штори теж кріпляться прямо на вікно, як і горизонтальні жалюзі. Такі ролети складаються з суцільного полотна і щільно прилягають до скла. Якщо матеріал ролет щільний і непрозорий, можна створити повне затемнення. Можна також вибрати напівпрозоре полотно, що пропускає до 40-60% світла. Рулонні штори ідеально підходять для житлових приміщень і виглядають найбільш затишно. Тим більше що є велика кількість варіантів красивого дизайну полотна – різних кольорів, з візерунками і принтами.

Жалюзі в спальню своїми руками

Як і для будь-якого іншого приміщення, в спальню можна зробити жалюзі своїми руками. Найпростіший варіант – використовувати папір або паперові шпалери – це обійдеться вам зовсім недорого.

  1. Відріжте шматок паперу або шпалер по ширині скла і на 30 см більше, ніж його висота.
  2. Зберіть полотно в гармошку, добре згинаючи папір і фіксуючи.
  3. Зробіть посередині наскрізний отвір шилом крізь все полотно.
  4. Проведіть шнур в отвір, надіньте на один кінець затиск і зав’яжіть вузол.
  5. На протилежний кінець приклейте смужку картону по ширині одного ламелі.
  6. Зафіксуйте на картоні відріз двостороннього скотча і приклейте жалюзі до віконної рами. Готово!
Instagram Telegram Viber viber Call