Як захистити балкон від сонця

Как защитить балкон от солнца фото

Балкон – це завжди «бонусний» додатковий простір в квартирі, який можна використовувати на свій розсуд. Деякі залишають балкон незасклений, використовуючи його як місце, де можна подихати свіжим повітрям. Інші застекляють балкони і лоджії і використовують їх навіть в якості додаткового приміщення в квартирі – місця відпочинку, кабінету, навіть міні-вітальні. Але якщо балкон знаходиться на південній стороні будівлі, його потрібно обов’язково добре захистити від сонця. Розповідаємо про найпоширеніші та дієві варіанти, про їх переваги, недоліки та основні особливості.

Рулонні штори

тканинні ролети на балконі фото

 

Найпростіший варіант – зашторити балконні вікна звичайними завісами з тканини. Але не завжди вдається правильно підібрати тканину для максимального захисту від сонця. Або, якщо вдається, то тканина може бути надто щільної, і потім її важко відсунути, щоб дати доступ світла при необхідності. Набагато більш зручною, практичною і сучасної альтернативою буде використання рулонних штор (тканинних ролетів). Вони щільно прилягають до вікна і не дають сонця проникати всередину. Тканина стійка до ультрафіолету і може бути навіть зі світловідбиваючої зовнішньою стороною.

Вони являють собою конструкцію з щільного полотна, накручують на вал у верхній частині вікна. Таким чином, можна без проблем підняти штори, коли на вулиці похмуро, або бути проникнення сонячного світла, або ж опустити їх, створивши повне затемнення в особливо яскраві сонячні дні. Є варіант також використовувати тканину «день-ніч» – вона складається з чергуються прозорих і непрозорих смуг. Їх можна налаштувати таким чином, щоб дати доступ світла або створити повне затемнення.

Жалюзі

Жалюзі – один з найпоширеніших варіантів затемнення засклених балконів. Це досить практично для лоджій, в яких скління йде тільки у верхній частині, а в нижній – глуха панель. Горизонтальні жалюзі можна повісити прямо на віконну стулку, а довжина їх повинна діставати тільки до глухої панелі. За допомогою жалюзі можна закрити всі вікна на заскленому балконі, навіть по всьому периметру. Якщо скло занадто широке, фахівці рекомендують ставити дві вужчі конструкції. Чим вужче ламелі жалюзі, тим вони будуть міцніше, довговічніше і не будуть провисати.

Горизонтальні жалюзі можуть виготовлятися з пластику або алюмінію. Другий варіант більш кращий, так як метал міцніше і довговічніше пластику. Колір можна вибрати будь-який, починаючи від нейтрального білого і закінчуючи найяскравішими кольорами. Ламелі можна повернути в закрите положення, і вони надійно захистять від сонячного світла, створивши повне затемнення. З їх допомогою можна регулювати потік і інтенсивність світла так, як це необхідно. А ще жалюзі можна повністю підняти вгору, якщо потрібен доступ до світла з вікна.

Ролети

Ролети – це майже ті ж жалюзі, але із зовнішнього боку вікна. Вони часто глухі, тобто, ламелі, не повертаються, а лише можуть створювати просвіти в полотні, щоб дати мінімальний доступ світла. Зовнішні ролети або рольставні грають найчастіше захисну роль. Вони опускаються глухим щільним полотном і іноді закриваються на замок. Саме тому використовуються для вікон і дверей на перших поверхах будівель, для комерційних приміщень, магазинів і кафе. У випадку з заскленим балконом їх має сенс застосовувати також на перших поверхах або в приватних будинках, щоб обмежити сторонній доступ.

Сонцезахисна плівка

Ще одним варіантом захисту від сонця є сонцезахисна плівка. Вона клеїться безпосередньо на всю площу скління і захищає від проникнення ультрафіолетових променів. Плівка не щільна, вона пропускає світло, але вже відфільтрований від шкідливого випромінювання. Сонцезахисна плівка може бути затемнююча – вона захищає від 90% шкідливого УФ-випромінювання і захищає предмети на балконі від вигорання. Може плівка бути і дзеркальної – при ній не буде проглядатися то, що знаходиться на балконі. Є і більш щільна протиударний плівка, що захищає від тріщин, ударів, відколів. Будь цей варіант може бути і декоративним, з будь-яким візерунком.

Instagram Telegram Viber viber Call