Як зробити жалюзі з шпалер?

жалюзі з шпалер своїми руками фото

Жалюзі – сучасна альтернатива звичайним шторам або фіранок. З їх допомогою можна надійно захистити віконний отвір від попадання великої кількості сонячного світла, а також красиво оформити вікно. Незважаючи на те, що жалюзі асоціюються у багатьох з офісними або комерційними приміщеннями, їх можна вішати в будинках і квартирах. Найбільш естетичними варіантами будуть жалюзі, зроблені своїми руками – вони додадуть затишку і індивідуальності будь-якому приміщенню. Як зробити все своїми руками? Нижче кілька варіантів і докладна покрокова інструкція.

Як зробити жалюзі з шпалер своїми руками?

Насправді, це дуже легко. І, звичайно ж, економно. Адже не завжди є можливість замовити повноцінні «стаціонарні» жалюзі або рулонні штори такого розміру і такого дизайну, як вам потрібно. А зробити паперові жалюзі можна в будь-якому вподобаному дизайні.

Ось які переваги у жалюзі з шпалер, зроблених своїми руками:

 • мінімальна вартість;
 • простота у виготовленні і монтажі;
 • зручність в управлінні;
 • можливість як повністю затінити вікно від сонячного світла, так і створити лише декор;
 • різноманітність дизайну, відповідного для будь-якого приміщення;
 • можна робити нові і змінювати дизайн кімнати в будь-який час!

Але при виготовленні паперових жалюзі важливо також враховувати деякі нюанси:

жалюзі з шпалер своїми руками фото

 • для легкого не дуже щільного полотна можна використовувати звичайний папір або тонкі паперові шпалери;
 • для надійного захисту від палючого сонця і для кімнат на південній стороні будівлі можна застосовувати більш щільні вінілові шпалери;
 • не варто вішати їх в кухні, особливо поблизу раковини або робочої поверхні, так як вони швидко забрудняться;
 • паперові жалюзі не дуже довговічні, але зате їх можна міняти хоч кожен місяць, створюючи неповторний дизайн.

Покрокова інструкція

Що вам знадобиться для виготовлення паперових жалюзі з шпалер своїми руками:

 • рулон шпалер або паперу;
 • олівець і лінійка;
 • канцелярський ніж і ножиці;
 • шило або дирокол з невеликими отворами;
 • шнур або стрічка;
 • фіксатор або звичайна гудзик;
 • двосторонній скотч або спеціальні липучки для кріплення.

А тепер перейдемо до самого майстер-класу.

 1. Заміряйте висоту вікна і відріжте шматок шпалер або паперу, щоб його довжина дорівнювала висоті вікна + 30-40 сантиметрів.
 2. Якщо ширина паперу недостатня, щоб закрити вікно, можна повісити подвійні шпалери. І навпаки: при необхідності можна зробити їх більш вузькими.
 3. Зберіть полотно по всій висоті в гармошку (плісе). Для більшої акуратності можна розлінованих шпалери або використовувати лінійку. Пропрасовуйте і фіксуйте загини для більшої чіткості.
 4. На першу верхню і останню нижню ламель приклейте по смужці щільного картону або рейку з фанери, пластика.
 5. Точно посередині зробіть отвір крізь всі шпалери (крізь кожну ламель) діркопробивачем або шилом. Можна зробити і два отвори з боків, на відстані приблизно 10 сантиметрів від краю полотна.
 6. Крізь отвір проведіть шнур або стрічку, на верхній ламелі зав’яжіть її вузликом. Якщо вдягають два шнура з боків, верхню частину можна залишити для кріплення до рами вікна.
 7. Штору можна кріпити на раму, якщо вікно глухе і не відкривається. Якщо вікно потрібно буде відкривати, зміцнюйте полотно до рухається стулці.
 8. Закріпіть штору на рамі за допомогою двостороннього скотча. Перед цим вимийте раму і добре знежирте її. Скотча краще брати більше, щоб він не відклеюється під вагою штори.
 9. Можна також вбити мікро-цвяхи або короткі шурупи-саморізи і закріпити полотно на мотузках-напрямних. Цей варіант хороший для щільних важких шпалер або великий їх довжини і ваги.
 10. На нижній кінчик шнура надіньте фіксатор і підійміть штору до необхідного рівня. Замість фіксатора можна використовувати навіть звичайну гудзик з двома великими отворами і зав’язувати шнур під ними.

Якщо зробити один отвір посередині полотна, при піднятті штора буде збиратися в красивий півколо – «сваги». Можна навіть склеїти звисають частини шпалер (самі нижні ламелі) невеликим шматочком двостороннього скотчу або липучкою, щоб потім їх можна було відкривати. Якщо у вас два отвори з боків, штора буде підніматися з рівною нижньою частиною і не провисати «Сваг».

Instagram Telegram Viber viber Call