Які бувають ролети на вікна?

какие бывают тканевые ролеты фото

Рулонні штори вже давно перестали бути атрибутикою тільки офісних або комерційних приміщень. Вони вдало використовуються в самих різних цілях, в тому числі і в оформленні вікон в житлових будинках і квартирах. Ролети здатні створювати затишок в приміщенні, їх можна підібрати під будь-який дизайн і створити унікальний декор. До того ж, саме рулонні штори здатні надійно захистити кімнату від світла. Яких видів вони бувають і як правильно вибирати?

Види ролет на вікна

Ролети відрізняються за багатьма критеріями. Перший – це конструкція.

  1. Відкритого типу. Економні і недорогі, це проста конструкція, найбільш поширена і доступна. Вал, на який накручується полотно, відкритий і кріпиться до верхньої частини рами або стулки, або ж до стіни над вікном або між укосами усередині віконного отвору. Полотно вільно звисає вниз, підняття і опускання здійснюється за допомогою шнура або ланцюжка.
  2. Закритого типу. Вал, на який накручується полотно, ховається в короб. Сам короб кріпиться до верхньої частини вікна на раму або стулку. По всій висоті вікна з обох боків йдуть дві напрямні, закріплені на рамі. Усередині цих напрямних і рухається полотно, тому воно не буде відходити від скла або провисати. Закрита конструкція рулонних штор відмінно підходить для мансардних вікон або звичайних, які часто відкриваються на провітрювання і теж знаходяться під нахилом.

В обов’язковому порядку також потрібно враховувати і щільність полотна рулонної штори.

  1. Для приміщень в південній частині будинку, куди цілий рік проникає багато сонячного світла, необхідна хороша захист від УФ-променів. Для цієї мети можна вибрати щільні полотна, які пропускають близько 20-30% світла – вони називаються «дім-аут».
  2. Є також тканини, що називаються «блек-аут» – це полотно повністю непрозоре, при опущеною штори в кімнаті може створюватися повне затемнення. Іноді воно необхідне, якщо в будинку живуть маленькі діти, сплячі днем, або ж в корпоративних приміщеннях і офісах, де часто використовують проектор.
  3. Для західних і східних приміщень, де немає необхідності в серйозній світлозах, підійдуть ролети з напівпрозорих тканин, а також варіанти «день-ніч». Останні складаються і полотна з чергуються прозорими і непрозорими смугами, тому в кімнаті можна створити будь-яку ступінь затемнення.

Правила вибору віконних ролет

тканинні ролети на вікна фото

Крім перерахованих вище критеріїв, важливо враховувати ще деякі нюанси:

  • тип тканини – може бути гладка, структурна, жаккардовая, з перфорацією, візерунками, принтами, яскравими орнаментами;
  • в деяких випадках може знадобитися тканину з водовідштовхувальним і брудовідштовхуючим шаром – для кухні ванної кімнати, господарських приміщень;
  • в спальню краще вибирати більш щільні штори, що захищають від світла і сонця;
  • в дитячу можна вибрати полотно з яскравими барвистими принтами і зображеннями, але теж з хорошим захистом від сонця і світла;
  • важливий і колір: для вітальні можна підібрати будь-який дизайн і візерунок, що підходить під стиль кімнати, а ось для спальних приміщень варто вибрати більш спокійні однотонні забарвлення.
Instagram Telegram Viber viber Call