Які вибрати жалюзі на балкон?

Как выбрать жалюзи на балкон фото

Сьогодні багато хто застекляють балкони, щоб отримати додатковий простір і розширити квартиру. А також для того, щоб можна було облаштувати там комору або навіть місце роботи або відпочинку, і не боятися дощу, вітру або морозу. Але пластикові конструкції, які найчастіше застосовуються для скління, теж вимагають оформлення і захисту від сонця. Найчастіше для цього використовуються жалюзі. Вони надійно захищають від палючого сонця, не дають балкону нагріватися, тим самим, знижуючи температуру і всередині приміщення. Які жалюзі краще вибрати на балкон?

Жалюзі або рулонні штори на балкон – що краще?

Як правило, для балконів і лоджій застосовуються горизонтальні жалюзі або рулонні конструкції (ролети). Ці види жалюзі на балкон набагато більш практичні, ніж вертикальні варіанти, та й ціна на них цілком прийнятна. Адже останні кріпляться до стелі або в отвір вікна. А на балконі, де мінімум місця, кожен квадратний сантиметр буде на рахунку. Так які краще вибрати конструкції – традиційні горизонтальні ламелі або рулонні штори?

Це традиційний і найпоширеніший варіант. Він відомий давно і не втрачає своєї популярності. Жалюзі складаються з безлічі горизонтальних ламелей, які можуть регулюватися під кутом нахилу. Таким чином, вікно на заскленому балконі або лоджії можна закрити повністю, перекривши доступ світла, або ж відрегулювати інтенсивність його потоку в разі потреби. Ламелі можуть бути пластиковими, металевими або дерев’яними. Для засклених балконів і металопластикових вікон найкраще вибирати легкі, але міцні алюмінієві ламелі. Жалюзі легко управляються за допомогою шнурка, конструкцію в цілому легко встановити.

рулонні штори на балкон фото

Рулонні конструкції відрізняються тим, що полотно тут суцільне. Штору можна або спустити повністю, закривши скло, або підняти на необхідну висоту. Інтенсивність потоку світла можна регулювати за допомогою щільності самого матеріалу полотна. Він може бути повністю непрозорим, зі світловідбиваючої зовнішньою стороною – ідеальний варіант для балконів на південній стороні будинку і для повного захисту від сонця. Полотно може бути напівпрозорим, пропускає від 40% до 60% світла, або прозорим, декоративним. Хороший варіант – полотно «день-ніч»: воно подвійне і складається з щільних і прозорих смуг, які можна розмістити так, щоб захиститися від сонця повністю або дати доступ світла.

Який колір жалюзі вибрати на балкон?

Що стосується кольорів, то тут все залежить тільки від ваших уподобань і фантазії. Залежно від того, в якій кімнаті знаходиться засклений балкон, можна вибрати і колір. Темні жалюзі, які захищають від світла, підійдуть для спальні та дитячої, для кімнати відпочинку. Світлі напівпрозорі або прозорі добре виглядатимуть у вітальні, кухні і їдальні. У дитячій також можна повісити на лоджії яскраві барвисті рулонні штори з принтами. Горизонтальні алюмінієві жалюзі білого кольору – універсальний варіант.

Жалюзі на балкон своїми руками: як зробити?

Жалюзі на балкон з склінням цілком можна зробити і своїми руками. Ось один з найпростіших варіантів, при якому їх можна змайструвати з паперових шпалер.
Жалюзі-плісе з шпалер:

  1. відріжте шматок шпалер, рівний ширині віконного отвору, і +30 сантиметрів по висоті вікна;
  2. зберіть полотно в гармошку, добре згинаючи папір (можна використовувати лінійку для рівномірних загинів);
  3. зберіть гармошку, відзначте рівно посередині точку і виконайте наскрізну дірку шилом крізь всю довжину полотна;
  4. можна зробити два отвори по обидва боки полотна, відступивши від бокового краю 3-4 сантиметри;
  5. шнурок або тонку мотузку проведіть в отвір, на один кінець надіньте зажим-фіксатор і зав’яжіть вузол;
  6. на іншому кінці штори приклейте до ламелі смужку картону;
  7. повісити штору на вікно можна, використовуючи двосторонній скотч, який ліпиться до цієї смужці картону і до віконної рами, або ж зав’язавши вільний край шнурка на карниз.
Instagram Telegram Viber viber Call